Jdi na obsah Jdi na menu

Turnaj - Milevsko (16.2. 2008)

20. 2. 2008

V sobotu dopoledne jsme se vypravili změřit síly s o rok staršími kluky na turnaj do Milevska. Hrálo se na dvě skupiny po pěti týmech. Naši kluci měli ve skupině Marilu Příbram, Písek I, Strakonice I, a Bechyně . Hrálo se 12 min., 5 plus 1 hráč.

K prvnímu zápasu jsme nastoupili proti týmu Marily Příbram. Už při prvním zahlédnutí soupeře bylo jasné, že soupeř to bude těžký.A to se i potvrdilo. Soupeř nás během zápasu nepustil na svou polovinu hřiště a my se jen bránili. Hráči Marily byli o hlavu vyšší a o rok starší a to se samozřejmě odrazilo i na výsledku zápasu. Soupeř se celkem snadno dostával před našeho brankáře a ten inkasoval už ve čtvrté minutě a my prohlávali 0:1. Další přečíslení přišlo v osmé minutě a Matěj podruhé lovil míč v síti. Poté v desáté minutě soupeř rozehrával rohový kop a stav byl 0:3. Dílo skázy bylo dokonáno po 32 sekundách kdy jsme inkasovali po čtvrté. Těsně před koncem zápasu ještě zachraňoval z brankové čáry Luky Michl a tak se na stavu 0:4 nic nezměnilo.

V druhém utkání jsme se měli utkat se soupeřem z Bechyně. Ten na turnaj nedorazil a tak jsme kontumačně vyhráli 3:0

V dalším utkání nás čekal soupeř z Písku. Ani v tomto utkání se nám nedařilo. Prohrávali jsme všechny osobní souboje a ani jednou se nám nepodařilo vystřelit na soupřova brankáře. Takhle se zápas vyhrát nedá. Poprvé jsme inkasovali v deváté minutě a ještě čtyřicet vteřin před koncem soupeř zvýšil na 0:2.

V týmu nevládla noc optimistická nálada náš brankář Matěj Heřmánek se nechal vystřídat a tak se k poslednímu zápasu proti týmu ze Stranonic poprvé postavil do brány Erik Papež. Trenér změnil taktiku a kluci začali hrát jako vyměněný. Konečně dostali prostor pro hru, dokázali se prosadit v osobních soubojích a vytvořili si i několik šancí . Neuvěřitelně heroický výkon podal David Kny. Výborně bránil a ještě si v šesté minutě "vyrazil" na zteč a my poprvé na turnaji vedli. Kluci si výsledek už dokázali udržet a na stavu 1:0 se už nic nezměnilo.

Ve skupině jsme skončili na třetím místě a čekal nás boj o 5. místo. Bedlivě jsme čekali na soupeře z druhé skupiny. Čekal nás tým Hradiště. Boj o páté místo kluci vzali naprosto vážně. Krásně se uvolňovali, přihrávali si a obránci bránili seč jim síly stačili. Bohužel i tady se potvrdilo pořekadlo "nedáš, dostaneš". Ač Tempáci měli víc ze hry inkasovali v polovině utkání. Trenér se rozhodl, že se postupně vystřídají všechny tři útočné dvojice a tak minutu a půl před sirénou vběhli ha hřiště Viktor Kužel a Matěj Heřmánek. Vypadalo to, že i tento boj bude pro nás marný. Do konce zápasu zbývali vteřiny. Erik vykopl míč přes všechny hráče na osamoceného Matěje, ten zpracoval a i když se k němu stihl vrátit soupeřův obránce ještě po pádu na zemi stihl posunout míč na nabíhajícího Viktora, který 5 vteřin před klaksonem vypálil a bylo srovnáno 1:1. Takto infarktový závěr nikdo nečekal. Na řadu tedy přišli penalty. Našim hráčům se nepodařilo proměnit ani jednu penaltu a soupeř prostřelil Erika dvakrát, skončili jsme na 6. místě.

Pro kluky to byla určitě velká zkušenost, ale samozřejmě to někomu přineslo i zklamání.

Za náš tým nastoupili: Matěj Heřmánek, Erik Papež, David Kny, Péťa Hudák, Patrik Novotný, Luky Michl, Martin Žůrek,Štěpán Sedlář, Dan Šejvl, Viktor Kužel, Zdenda Sita