Jdi na obsah Jdi na menu
 


BRAMBORY Z ADMIRY

22. 6. 2010

 

MladšípřípravkaA:HervisCup -4.místo
 
V sobotu ráno jsme se zúčastnili turnajového klání, které uspořádala FK Admira Praha . Na kvalitně obsazeném turnaji se představili týmy z Čech a Moravy. Celý turnaj odstartoval po osmé hodině čestnými výkopy, které provedli p. ing. Bedrlík (předseda FK Admira Praha ) a bývalý český reprezentant a vítěz Ligy mistrů p. Vladimír Šmicer.
Týmy byly rozděleny do dvou skupin po šesti. Do naší skupiny byly vylosovány týmy:
SK Sigma Olomouc, AC Sparta Praha, FK Baník Sokolov, SK Union Vršovice, FK Mladá Boleslav. Zápasy se hrály současně na třech hřištích a hrací doba byla 1x 18 minut..
 
FCTempoPraha -FKBaníkSokolov 3:0
První zápas jsme odehráli na umělé trávě. Soupeře jsme již potkali na domácím turnaji a věděli jsme, že jde o kvalitního soupeře. Vedení jsme se ujali v 5.minutě.Dan  Šejvl unikl po pravé straně, od rohového praporku vyslal míč před bránu na nabíhajícího Lukyho Hroníka. Ten nejprve nastřelil bránící hráče, ale odražený míč už dopravil za brankářova záda. V 9.min. jsme mohli zajásat podruhé. Střelcem druhé naší branky byl Marek Schätz. Ve 13.minutě využil přihrávku Lukáše Hroníka Kuba Škobis a pohotovou střelou upravil na konečných 3:0. Výhra v úvodním utkání příjemně povzbudila do dalších bojů.
 
FCTempoPrahaSKUnionVršovice 1:0
Ve druhém zápase jsme se utkali se zástupcem pražských klubů. Také již pro nás tradiční soupeř. Do soupeře jsme se zakousli a nedarovali mu ani kousek volného prostoru. Kombinační hrou a zajištěnou obranou jsme soupeře drželi od  naší branky. Ve 4.minutě poslal Tomáš Touška z hranice vápna dlouhý pas na Lukyho Hroníka. Luky balon posunul Kubovi Škobisovi na levou stranu, ten  vrátil zpět Lukymu a ten zavěsil. Vyrovnaný zápas jsme dovedli do vítězného konce.
 
FCTempoPrahaACSpartaPraha 2:0
Pražská Sparta je náš veliký „strašák“, který kluky dokáže bezpečně psychicky rozložit ještě před zápasem přijel na turnaj bez svých velkých opor, ale i tak byl velikým soupeřem. Skóre jsme otevřeli už v 1.minutě zápasu. Soupeř zahrával na krátko roh, ve skrumáži před naší brankou se nejlépe zorientoval Štěpán Sedlář . Vysunul Lukáše Hroníka  a ten mezi dvěma hráči Sparty prošel až na polovinu soupeře, kde kličkou obešel padajícího brankáře a těsně podle tyče uklidil míč do branky. Ve 14. min. se dostali naši tři útočící hráči do brejku, ale soupeř se ještě stihl vrátit a situaci zkomplikovat, nakonec Lukáš Hroník přeci jen skóroval.
Do konce utkání se stav již nezměnil.
 
FCTempoPrahaFKMladáBoleslav 2:0
Další zápas ve skupině patřil opět mezi těžší. Hrálo se v rychlém tempu. Na gól jsme si museli počkat dlouhých deset minut. To po pravé straně až do rohu zatáhl míč  David Kny a odcentroval před bránu, kde číhal Marek Schätz a trochu nešťastně ho trefil míč do obličeje a skončil za brankářovými zády. O tři minuty později rozhodčí odpískal faul na Matěje a k přímému kopu se postavil Luky Hroník. Zamířil přesně a zvýšil na 2:0. Za tohoto stavu utkání skončilo.
 
FCTempoPrahaSigmaOlomouc 0:2
Poslední zápas ve skupině nebyl vůbec jednoduchý. Poprvé jsme inkasovali ve 2.min. když Matěj vyběhl z brány a nestihl se vrátit zpět. I když se kluci snažili o vyrovnání na soupeře tentokrát nestačili. Těsně před koncem zápasu jsme inkasovali podruhé.
I po této porážce jsme postoupili z prvního místa ve skupině a čekalo nás čtvrtfinále.
 
Čtvrtfinále:FCTempoPrahaViktoriaPlzeň 2:0
Kluci ve svém úspěšném tažení turnajem ani tentokrát neklopýtli a Plzeň porazili díky dvěma brankám Štěpána Sedláře. I když tentokrát naše hra nebyla oku lahodící.
 
Semifinále:FCTempoPrahaFKAdmiraPraha 0:2
V semifinále nám los přiřknul domácí tým. Odvěký soupeř jak na hřišti tak v hledišti byl tentokrát nad naše síly. Po zásluze vyhrál. Téměř k ničemu nás nepustil a dá se říci, že jsme se po celý zápas jen bránili. V 15.min. soupeř zahrával roh, Matěj v brance se snažil míč vytěsnit , bohužel si ho srazil za vlastní záda. Velkou šanci na vyrovnání promarnil po pěkné kombinaci Jáchym kdy byl zcela sám před brankářem Druhý gól jsme dostali v době kdy jsme vrhli všechny síly do útoku a tak si  na Matěje vyšlápli dva nikým nehlídaní hráči soupeře.
 
 
Zápaso3.místo FCTempoPrahaSigmaOlomouc1:2
Ani na podruhé jsme nedokázali Olomouc porazit. Unavení a zklamání ze semifinálové porážky  jsme se už nedokázali zkoncentrovat a z toho pramenili i chyby. Tomáš v brance se rozhodně nenudil a na přečíslení nejprve 2 na 1 ve 2 minutě a po druhé ve 13 minutě, když na něj útočili tři hráči nikým nebráněni už nestačil. Naší čestnou branku vstřelil v 18. minutě Štěpán Sedlář. Ta jako by polila tým živou vodou  a  k vyrovnání chybělo opravdu maličko . To když Dan Šejvl v posledních vteřinách trefil břevno .
 
Celkově jsme se tedy umístili na pěkném čtvrtém místě.
Pořadatelům děkujeme za velice hezký turnaj a děkujeme za pozvání.
 
Sestava: Heřmánek, Touška – Hobzík, Novotný, Michl, Kny, Škobis, Sedlář, Šejvl, Trajhan, Pytlíček, Hroník, Schätz, Hudák
 
Konečnépořadí: 1. FK Admira Praha, 2. FK Ravel Ústí n.L., 3. SK Sigma Olomouc, 4. FC Tempo Praha, 5. FK Baník Ostrava,6. AC Sparta Praha, 7. FK Mladá Boleslav, 8. FK Viktoria Plzeň, 9. FC Chomutov, 10.FC Graffin Vlašim, 11. SK Union Vršovice, 12. FK Baník Sokolov
 
Individuálníceny: Nejlepší hráč: Michal Mašek – FK Mladá Boleslav
                                Nejlepší střelec: Martin Zedníček – SK Sigma Olomouc
                                Nejlepší brankář: Martin Pfeifer (ročník 2002) – FK Admira Praha
 
Autor : Michaela Heřmánková a Lukáš Michl
 

Náhledy fotografií ze složky HERVIS CUP 2010